Človíček a jeho maminka planeta země Cyklus inspirací pro mateřské školy
Po delší pauze se do naší mateřské školy opět vrací Človíček. Jedná se o unikátní projekt vytvořený spolkem Lidé země z. s., do kterého jsme se zapojili díky spolupráci s MAS Frýdlantsko – Beskydy z. s. Hlavní postavou programu je malý Človíček, který se narodil a žije v lese a má maminku planetu Zemi a tatínka Slunce. Přichází za dětmi, aby se stal jejich kamarádem, který je provází celým rokem a učí je vztahu k sobě samým, přírodě, ostatním lidem a celé planetě Zemi.
Cyklus inspirací je nástrojem k celoroční práci s dětmi, která jim umožní, rozvíjet se a poznávat svět jako malí Človíčkové, ve spojení se Zemí, ostatními lidmi a svojí vnitřní moudrostí, aby se z nich mohli stát sebe-vědomí, milující LIDÉ ZEMĚ, kteří žijí v důvěře, věří svým snům a naplňují svobodně svůj potenciál s vědomím toho, že jsme individuální bytosti, které spojuje jeden společný život a jeden společný prostor, ve kterém můžeme žít ve vzájemné úctě, respektu a lásce ke všemu stvořenému.
Více o programu se dozvíte na www.clovicekdetem.cz
Hýbeme se s notýskem
Našim cílem je spolu s NOTÝskem podpořit u dětí pžirozenou radost z pohybu, posílit jejich fyzické zdraví a vytvořit pevný základ pro aktivní a zdravý životní styl. Koncept staví na hudebně-pohybových hrách a pohybových aktivitách, které podporují a rozvíjejí přirozenou touhu dětí se hýbat, navozují dušení pohodu a posilují pozitivní sociální interakce ve skupině. Každé dítě dostalo obrázkový NOTÝSEK se vzdělávacím obsahem propojeným s pohybem. Součástí NOTÝSKU jsou také 4 hrací karty a na každé z nich 6 pohybových výzev pro celou rodinu. Karty si děti odnesou domů a společně s rodiči a blízkými je postupně během celého roku plní. Tak pojďme spolu aktivně využít pohybový potenciál a nekonečnou energii dětí!
Motýlí zahrádka
Motýlí zahrádka je edukativní aktivita, která nabízí dětem na vlastní oči sledovat housenky transformující se do překrásně barevných motýlů. Děti den po dni pozorují vývojový cyklus babočky bodlákové, kterou následně vypustí zpět do přírody. Ve školním roce 2024/2025 jsme se po několikaleté přestávce opět do líhnutí pustili, a to krátce po příchodu jara...